Letní kurzy

Spolek Klasická hudba mladým ve spolupráci se ZUŠ Pardubice-Havlíčkova pořádá příměstské letní kurzy pro žáky ZUŠ ve věku od 12 let. Kurzy jsou zaměřené hlavně na orchestrální a komorní hru, součástí budou ale též individuální hodiny. 

Druhý ročník kurzů proběhne opět na přelomu července a srpna. Informace o něm zveřejníme zde na začátku jara.

1. ročník — 27. – 31. července 2020

Kurzy se budou konat od pondělí 27. do pátku 31. července; a to vždy od 8:30 do 17:30. Organizátoři však budou na místě každý den již v 7:45. Kurz vyvrcholí koncertem dětí v pátek 31. července od 18:30.

Přihlášky přijímáme do 30. června.

Kurzovné pro první ročník činí 2000 Kč. V ceně kurzovného jsou zahrnuty mj. náklady na vyučující, tvorbu či nákup notového materiálu a pronájem učeben. V ceně kurzu jsou též oběd, dopolední a odpolední svačina a pitný režim. Teplý oběd bude zajištěn formou dodávky ze stravovacího zařízení. V případě, že nebudete chtít využít nabídky obědů, sníží se cena kurzu o 500 Kč na 1500 Kč. Na místě bude možnost si ohřát vlastní oběd v mikrovlnné troubě.

Prosíme o úhradu zálohy 500 Kč společně s přihláškou. Zálohu posílejte na účet spolku č. 2701447971/2010.  Použijte, prosím, specifický symbol 270701. Do zprávy pro příjemce zadejte jméno a příjmení žáka. Pokyny k platbě doplatku Vám budou zaslány e-mailem na adresu uvedenou v registraci.

V případě zájmu můžeme zprostředkovat ubytování na kolejích Univerzity Pardubice. Toto ubytování není součástí kurzů, účastníci ho hradí zvlášť. 

Letošní ročník kurzů je pouze pro smyčcové nástroje (housle, viola, violoncello, kontrabas) a klavír.

Dětem se budou věnovat Martina Bártová (housle, HAMU Praha), Pavlína Malíková (housle, viola, Filharmonie Brno), Vladimír Krejčí (housle, viola, JAMU Brno), Štěpán Křováček (violoncello, HAMU), Jan Hrubeš (kontrabas, Český národní symfonický orchestr), Ondřej Sejkora (kontrabas, JAMU Brno) a Nikola Valentová (klavír, HAMU Praha, pedagožka Konzervatoře Pardubice). Orchestr bude dirigovat Jakub Pikla (HAMU Praha, Národní divadlo Praha).

Orchestr i komorní hra bude ve znamení známých opusů jak klasické, tak filmové hudby. Finální repertoár vybereme podle toho, jak pokročilí muzikanti se sejdou. Abyste nám usnadnili odhad obtížnosti, uvítáme zaslání krátké videonahrávky, na které zahrajete jednu stupnici dle vašeho výběru a kus nějaké etudy či přednesu, co právě hrajete na ZUŠ. My pak program ušijeme přesně na míru vašim možnostem. Povinné to ale není, pokud se na nahrávku necítíte, vybereme repertoár na místě.

Nahrávky, stejně jako jakékoliv další dotazy ke kurzům posílejte na e-mail kurzy@khmpce.cz. Pokud by nahrávka byla příliš velká, využijte prosím služby typu „úschovna“. Děkujeme.

Těšíme se vás.

Přihlašujte se na formuláři ZDE: https://forms.gle/yCZeocbJfPx3Ehkz7